PRAGTFULD GRUND SÆLGES, BYTTES ELLER MAGESKIFTES.
Grunden er 1110 m2 - den ligger kuperet, og har et perfekt plateau at bygge på. Den ligger i Gundestrup og fremstår fuldstændig byggeklar.
Der er plantet hæk, og alle træer på siden er væk, således at man ser fjorden endnu bedre. Når man står på plateauet - har man mark og høje lærketræer i ryggen, mens fjorden og havnen er mod front - en havn, som er ved at blive udbygget.
Om sommeren bliver der sat en badebro ud - og man kan have en båd liggende for svaj. Der findes et dejligt æbletræ på grunden, og der kommer helt sikkert brombærbuske frem igen, selvom vi har fået ryddet de fleste - ligesom stubbe er blevet fræset.
Det er den sidste ubebyggede grund i et meget skønt område, hvor der netop er blevet kloakeret (betalt indskud på kr. 35.000 i september 2010). Der er lagt vand ind på grunden, og der er el i skellet. Der er ingen byggepligt. Grundejerforeningen er velfungerende, og naboerne er søde og hjælpsomme. Den skal absolut ses.
Vi har fornylig fået foretaget jordbundsundersøgelser, som er meget fine.
BYD og få ydereligere oplysninger tilsendt
Se alle sælgers varer