Elise Design holder udsalg af Kjolekompagniets smukke gallakjoler. Således er det også tilfældet med denne smukke sølvgrå lange gallakjole. Der medfølger gratis et sjal i samme farve som kjolen.
Målene på kjolen er:
Taljevidde = fra 90 cm til 100 cm
Brystvidde = fra 106 cm til 115 cm
Lænde fra talje til nederste kant = 104 cm.
Målene er angivet med en del "luft" til begge sider, og du kan således med SIKKERHED passe kjolen såfremt du er indenfor rammerne af de angivne mål. Elastik smocksyningen i ryggen er årsagen til spændvidden i målene, da kjolen således vil indrette sig efter din krop. Kjolen er i en skøn sølvgrå farve, billederne kan virke lidt grønlige, men det er den ikke.
Der er skjult lynlås i siden og som det fremgår af billederne er der tale om en halterneck med bar ryg. Kjolen er smukt applikeret med perler, pailetter og flotte agramaner. En flot kjole, - et fund til prisen. Passer kjolen, modellen eller farven ikke lige dig, skal du vide at der løbende vil blive oprettet nye auktioner med mange andre farver og modeller til samme fordelagtige priser. Hvis du vil se auktionerne, kan du vælge Elise Desin som en af dine foretrukne sælgere, og du vil herefter automatisk modtage mail om de nye auktioner. Du kan med fordel samle dine køb, og dermed spare portoudgifter .